Gaudeamus 2026!
Birželio savaitgalį vingiečiai praleido Baltijos šalių studentų dainų ir šokių festivalyje „Gaudeamus“!
6/25/20263 min skaitymo
Gaudeamus igitur,
Juvenes dum sumus...
Tad džiaukimės,
kol esam jauni...
Taip šiais žodžiais birželio 19-21 dienomis Rygoje prasidėjo 20-asis Baltijos šalių studentų dainų ir šokių festivalis „Gaudeamus“, kuriame kartu su 4000 studentų iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos pasirodė ir mūsų visų mylimas ansamblis ,,Vingis“.
„Vingio“ nariams teko garbė dalyvauti trijuose festivalio koncertuose. Pirmasis įvyko penktadienį, kuomet mūsų ansamblis pasirodė liaudies šokių ansamblių koncerte ,,Tuo pačiu keliu". Čia „Vingis“ atliko bei Lietuvą reprezentavo dviem puikiai pažįstamais vingietiškais šokiais - ,,Agotėlė“ ir „Iki paryčių“. Šeštadienį Latvijos universitete įvyko svajingas lietuvių liaudies muzikos koncertas „Baltų dienos“. Jame suskambėjo mūsų kapelos instrumentai bei gražiausi vokalo balsai. Prisimindamas šį koncertą birbynininkas Dovydas džiaugėsi vienybės jausmu:
„Nors repeticijos išvargina ir neretai norisi patingėti, atėjus koncertui supranti, kad buvo verta. Dainų šventėse kiekviename koncerte pajunti didžiulę vienybę. Gaudeamusas išsiskiria tuo, kad pajauti visų Baltijos šalių brolybę. Vienu žodžiu – didinga“.
Tuo tarpu Gabija, mūsų ansamblio dainininkė, antrino Dovydui ir prisiminė šio „Gaudeamus“ pagrindinę žinutę:
„Gaudeamus buvo nuostabus - koncertas praėjo be trukdžių, su nuostabia akustika ir labai gerais choristais šalia, su be proto tyra skleidžiama žinute – susivienyti. Manau, tai įvykdėme tiek koncerto, tiek savo laisvu laiku. Be galo smagu pajusti ryšį tarp nepažįstamų žmonių, kurie skleidžia tas pačias vertybes.“
Galiausiai visą studentų festivalį vainikavo didysis koncertas „Į begalybę“, kur Rygos Laisvės aikštėje susibūrė bei įspūdingą bendrumo jausmą tarp Baltijos šalių jaunimo kūrė 64 chorai, 39 šokių ansambliai ir 9 pučiamųjų orkestrai.
Prisimindama šį koncertą mūsų šokėja Marta džiaugėsi kiekviena akimirka ir jausmu dėvint tautinį kostiumą bei Vingio aprangą:
„Repetuojant buvo jaudulio dėl oro ir scenos, nes buvo momentų, kai stipriai lijo, o danga tapo slidi. Todėl labai gera buvo matyti, kaip mūsų šokėjas Gustas su „Nemuno“ šokėju valė sceną, kol chorai dainavo. Tai suteikė mums pasitikėjimo, kad viskas bus gerai! O galiausiai, pats koncertas praėjo sklandžiai, net per finalinį šokį pradėjo kauptis laimės ašaros“.
Tuo tarpu pirmametis šokėjas Justas žavėjosi festivalio kuriama atmosfera:
„Smagu buvo repetuoti, susijungti su kitais kolektyvais ir šokti bendrus šokius. Koncerto metu vyravo nuostabi atmosfera, o po jo liko daug gerų emocijų ir pasididžiavimo jausmas. Labai džiaugiuosi galėjęs šokti šioje šventėje ir nekantrauju dalyvauti sekančioje Gaudeamus šokių šventėje".
Vis dėlto, šiame „Gaudeamus“ festivalyje „Vingio“ neapleido ir traumos, kurių, deja, pasitaikydavo kasdien. Paskutinę dieną trauma ištiko mūsų fuksą šokėją Gvidą, tačiau jo vieta neliko tuščia. Atsargoje buvęs Laurynas šoko į likusią vietą ir pavadavo kolegą pagrindinio koncerto metu:
„Valgiau ledus pavėsyje, planavau eiti į ,,McDonald's“ burgerį sukirst, tada girdžiu sako: „Gvidas gavo traumą, turėsi šokti“. Tai buvo kelios valandos iki koncerto. Išėjimų nežinau, kur stovim nežinau, tik šokį žinau, prieš mėnesį buvau šokęs, bet „Mėnesėlio“ neįmanoma pamiršti. Nu tai išėjau ir sušokau, dar per teliką iš arti parodė. Ir kiek rodė – be klaidų. Ir esu laimingas, kad teko sušokti, buvo tikrai smagu.“
Taigi, dar vienas „Gaudeamus“ festivalis pasibaigė, palikdamas neišdildomus įspūdžius. Ši nuostabi tradicija, prasidėjusi 1956 metais Tartu, Estijoje, šiandien yra tapusi reikšminga Baltijos šalių akademinės bendruomenės švente, skatinančia jaunimą puoselėti liaudies kultūrą, saugoti dainų ir šokių švenčių paveldą bei stiprinti Baltijos šalių bendrystę. Be galo smagu, kad mūsų ansamblis „Vingis“, festivalyje reprezentuojantis VILNIUS TECH universitetą, prisideda prie šios gražios tradicijos tąsos.
Šis festivalis tapo ir „Vingio“ sezono uždarymu, todėl puslapio kūrėjų vardu norime palinkėti gražios ir šiltos vasaros, gero poilsio, greitai gyjančių traumų ir įsimintinų įspūdžių, kuriais dalinsimės jau visai greitai, artėjančioje „Vingio“ vasaros stovykloje Aukštadvaryje!





























































